השקעתם הרבה זמן בתכנון היום המיוחד שלכם בכדי שאתם, חבריכם ובני המשפחה ייהנו יחד, חשבתם ותכננתם הכל, אז נכון תופתעו אם לאורחים יהיו טענות?! על מנת להיות בטוח שהאירוע עובר חלק וכולם נהנים בלי מכשולים, עברו על הנקודות הבאות על מנת להימנע מטעויות ולגרום אושר לאורחים שלכם:

הכוונה גרועה

זה באמת מקסים שבחרתם להתחתן על צוק יופי-טופי שעל הגבול כי שם הכרתם במהלך השירות הצבאי, אך האם המיקום הזה נגיש לאורחים? נכון שזו דוגמא מוגזמת, אך אם אתם עורכים את החתונה במיקום שאף אחד לא מכיר, לא יודע איך מגיעים לשם ומי שמכיר, צריך ג'יפ 4X4 לשם כך, חישבו פעמיים לפני שתחליטו שזה המיקום הנכון לערוך את החתונה שלכם והאם האורחים שלכם ישמחו להגיע לשם. נכון שעם Waze החיים הרבה יותר קלים להגיע לכל מיקום שתבחרו ובכל זאת, חשוב לשלוח הוראות פשוטות ומדויקות כיצד להגיע למיקום החתונה, כמו גם, שילוט ברור ככל שמתקרבים למקום. בטח ובטח כשמדובר בחתונה בטבע או כתובת לא ברורה.

תשלום בבר

יש לא מעט זוגות המאמינים כי הדרך לעצור מהאורחים להשתכר ו/או לצמצם בעלויות האירוע, היא להודיע לאורחים כי שירותי בר האלכוהול ניתנים בתשלום. אם אתם מזמינים את יקיריכם לחגוג את החתונה שלכם, אתם צריכים לשלם עבור המשקאות שלהם. בטח, אלכוהול זה יקר אך גישה כזו יכולה להרוס את אווירת האורחים בחתונה וחבל. אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם שירותי בר מלא, זה בסדר גמור להגיש מבחר מוגבל של אלכוהול, כגון יין ובירה. כל עוד הבר בחינם, האורחים ישתו מה שזמין להם.

סידורי ישיבה

מכשול גדול בארגון החתונה הוא לדאוג לכך שכולם יהיו מרוצים מסידורי הישיבה שארגנתם עבורם, אף פעם אי אפשר לרצות את כולם אבל לפחות תנסו. כמו כן, דאגו למספר ולסמן את השולחנות בצורה ברורה כך שהאורחים ימצאו את מקומם במהירות וביעילות.

דיוק

הגעתם לשלב שליחת ההזמנות ואינכם בטוחים אם דודה סוזי נמצאת במערכת יחסים ואם כן, אז עם מי. זה הזמן לחקור מעט ולגלות פרטים. להגיע לחתונה ולמצוא כרטיס הושבה "סוזי + 1" זה מעליב, במיוחד כשדודה סוזי יוצאת עם עוזי כבר 3 שנים. תמצא את הזמן כדי לעשות דברים בצורה נכונה.

צפו לבלתי-צפוי

אינך יכול לשלוט בכמה גורמים, אחד מהם הוא מזג האוויר. בוודאי שתעקוב בדריכות אחר התחזיות ימים עד שבועות לפני האירוע אך תמיד יש סיכוי למזג אוויר גרוע. משמע, לדאוג לאספקת מטריות או לחלופין הצללה נאותה ומאווררים. האורחים שלכם בוודאי לא יאשימו אתכם במזג אוויר רע אך בהחלט יודו ויעריכו שחשבתם על פתרונות.

הודעה מראש

הודיעו על תאריך החתונה מוקדם ככל האפשר בעזרת מסר כללי בפייסבוק או על ידי שליחת כרטיסיות Save the date אישיות. הודעה מוקדמת זו תאפשר לאורחיכם לסגור ביומן את התאריך ולהתארגן מראש במידת הצורך על בייביסיטר/ נסיעות עבודה וכו'.         

קבלת פנים ארוכה

קבלת פנים ארוכה מדי עלולה להרוס ערב שלם. משך הזמן האידיאלי של קבלת פנים הוא שעה וחצי ומעבר לכך, אורחים נהיים רעבים וחסרי סבלנות. הם כבר רוצים להתמקם בשולחן שלהם, הם רוצים כבר להגיע לשלב מסיבת הריקודים ונמאס להם לחכות.

נאום ארוך

אם חשוב לכם שמישהו יישא נאום (ולא אתם) דאגו למנות בן משפחה או חבר מראש. אל תסמכו על רגע ספונטני שמישהו יקום ויגיד כמה מילים,  אלה "כמה מילים" שיכולות בסופו של דבר להיות מונולוג. תוחלת תשומת הלב של אדם נמשכת כשלוש דקות לפני שהמחשבות שלו מתחילות לטייל לכיוון הקינוח או הפרק הבא של משחקי הכס.

נכון שהחתונה היא סביבכם, אך לא רק כי אם, גם סביב האורחים שלכם ומצב הרוח שלהם בחתונה שמן הסתם, ישפיע ישירות עליכם והחתונה כולה עלולה להיהרס. תמיד חישבו על עצמכם כאורחים בחתונה של חברים ותנו לאורחים שלכם את אותה הרגשה נעימה אותה אתם הייתם שמחים לקבל.