עשה

Do!

גבר, שפר הופעתך!

קח רגע וחשוב על הופעתך במעמד הצעת הנישואין. אולי זה נשמע טיפשי אבל אנחנו יותר לוגיסטים מאשר יועצי אופנה (אם כי, חשוב לנו מאוד שתיראה במיטבך). שמור את הטבעת במקום מוסתר ובטוח על ידי בחירת בגד עם כיסים עמוקים ובחיאת, תבדוק שאין שם חורים. אם הצעת נישואים הייתה כה קלה, הלב שלך לא היה דופק במהירות של 200 קמ"ש רק מלחשוב על לשאול שאלה כה פשוטה. על מנת להבטיח שהשאלה הגדולה תלך בצורה חלקה ככל שניתן, שקול לפנות למפיק מקצועי שיעשה עבורך את כל התהליך חלק וקל יותר.

לחכות לרגע הנכון

רוב הגברים נכנסים ללחץ מהרגע שהם עשו את ההחלטה להציע נישואין. הם רק רוצים "לגמור עם זה" כמה שיותר מהר וכל עוד הטבעת חבויה בכיס שלהם, קשה להם לנשום עד שהטבעת עוברת  למקום יעדה – על האצבע הרביעית של בת הזוג. אם התחברת לכתוב והרגשת שמתארים אותך עכשיו, החזק חזק – אל תיתן לעצבים שלך לפלוט את שלושת המילים הקטנות האלה לפני הרגע הנכון – זכור שהיא עומדת לספר את סיפור הצעת הנישואין שלכם למשך שארית חייכם ואתה רוצה שהסיפור יישמע יותר רומנטי מאשר סיטקום קומדי. היא שואלת מה יש לך בכיס? תמציא תירוץ ואל תתפתה לענות את האמת באמצע נסיעה לחנות טמבור. גם אם תכננת ארוחת ערב רומנטית ומושלמת אך זוגתך שתתה יותר מדי וכעת היא שרה הבה נגילה על הבר – לא זמן טוב! תמתין עד הבוקר ופנק אותה עם ארוחת בוקר למיטה מלווה בטבעת (בהנחה שהראש שלה לא כואב נורא).

שים לב לסימנים

אמנם אף אחד לא מנסה לדחוף אותך לכיוון חתונה, אך לרוב האנשים יש הערכה כללית בנוגע לכמה זמן מקובל לחכות לפני שמציעים ולכן חשוב לחפש סימנים לכך שבת זוגך גם חושבת על נישואים ולוודא שאתם חושבים באותו כיוון, לפני שאתה מציע לה.

דאג שההצעה תהיה מה שהיא – לא אתה – מצפה לה

ההצעה היא הרגע שלך להראות עד כמה אתה אוהב את בת זוגך ורוצה לבלות את שארית חייך בלעשות אותה מאושרת, הדרך הטובה ביותר להדגיש זאת היא להציע לה בדרך שהיא תמיד חלמה עליה  או בדרך שאתה יודע שתהיה בלתי נשכחת עבורה – מכל הסיבות הנכונות. זה יכול להיות בחופשה, בסרט האהוב עליה/ עליכם או פעילות ספורטיבית. העיקר יהיה כאשר היא תספר את הסיפור מאוחר יותר  "הוא לא יכל לבחור רגע טוב יותר".

אל תמעיט בערכה של מחווה פשוטה

אל תסבך את העניינים! גברים רבים טועים במחשבה ש'מיוחד' זה 'גדול'. לא! תתמקדו במה שחשוב באמת ומתרחקים מהמטרה עצמה. להיות 'ייחודי' ו'יצירתי', לא אומר בהכרח 'גדול'. מודרני ככל שתהיה, מחווה קטנה בסגנון של פעם לעולם לא אכזבה בהפיכת הרגע למיוחד. זה יכול להיות עדין כמו שמפניה ותותים טבולים בשוקולד או קלאסי לבקש רשות ההורים תחילה.

השתמש במשאבים קיימים

הורדת עכשיו סכום נכבד על הטבעת ונשארת מוגבל תקציבית? השתמש במשאבים הקיימים לרשותך. לדוגמא, חבר שלך צלם חובב? בקש ממנו לצלם את ההצעה. אל תחשוש להשתמש במה שיש על מנת לחסוך בעלויות.

בחר מיקום בלתי נשכח

בחירת המיקום המושלם להצעה יכולה לעשות הבדל עצום, עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך לשכור מטוס סילון לאי אקזוטי או לרגלי מגדל האייפל, כי אם, גם מיקום בעל משמעות עבור שניכם יכול להיות המיקום המושלם , למשל היכן שנפגשתם לראשונה ודומיו.

בחר מיקום מוצלח אך אל תיתן למיקום להגביל את היצירתיות שלך

בהמשך לפסקה הקודמת, המיקום יוצר את האווירה. בחר מיקום המייצג את הזוגיות שלכם ועם זאת, אל תיתפס למיקום מסוים אם דברים לא מסתדרים אתו. התחל מ "איך אציע לה" ורק אחרי כן עבור לשאלה "היכן אציע לה".

ערב את האנשים הנכונים

האם זוגתך תעדיף שרק שניכם תהיו נוכחים כשאתה מציע לה או אולי היא תרצה את כל בני המשפחה וחברים יחד אתכם? או אולי קהל עצום מריע לכם? אתה מכיר אותה ולכן תדע מה תהיה הדרך הכי נכונה לה. אם החלטת לערב משפחה, תוכל לעשות זאת בארוחת חג רבת משתתפים ותמיד ישנה אפשרות להצעה אינטימית של שניכם ולאחר מכן, מסיבת אירוסין גדולה לכל הקרובים.

קבל חוות דעת נשית

שתף בתכניותיך להצעת הנישואין עם דמות נשית בחייך או יותר טוב מכך – בחייה: אמה/ אחותה/ חברתה הקרובה וכו'. אם הנך חושש שמא גילוי התוכניות יהרסו את ההפתעה אתה תמיד יכול לפנות אל ולסמוך על מפיק הצעות נישואין.

דבר ישירות מהלב

ההצעה היא אחד הרגעים הגדולים במערכת היחסים שלך, וזה חשוב לדבר מהלב. עבור אנשים מסוימים זה אומר מילים יפות הלקוחות מסרט, עבור אחרים מספיק רק לומר: "אני אוהב אותך ורוצה שנהיה ביחד לנצח. האם תתחתני איתי?" השורה התחתונה היא שאין דבר כזה הצעה נכונה או לא נכונה. אם אתה יודע שמצאת את האחת והמילים עולות לך לראש, פשוט תן להן להתגלגל ועם זאת, שמור  על הצעה קצרה ומתוקה, אין שום דרך מהירה יותר להגיע למילה אחת קטנה שכולם רוצים לשמוע אחרי שהציעו נישואין…. "כן"!

שים לב לדקויות

התייחס לפרטים הקטנים ביותר, זה הדובדבן שבקצפת, תכנן את ההצעה סביבה, מה היא אוהבת, התחביבים שלה, הטעם שלה, מה היא הכי אוהבת לעשות יחד אתך. במילים אחרות, אני ממליצה להתאים אישית את ההצעה לזוגיות שלכם, לשגרת היום שלכם. נסה לשלב רגעים מהזוגיות שהיא לא תאמין שזכרת. הכן רשימה של כל הדברים שאתה אוהב בה ומדוע אתה רוצה שתהיה אשתך, בחר דוגמא או שתיים מחיי יומיום ושמור את הכתוב על מנת שהיא תוכל לקרוא אותה בנחת.

אל תדאג אם זה לא מושלם

החיים לא תמיד הולכים על פי התוכנית, כנ"ל לא הצעות נישואין. אל תירתע במידה וצצות בעיות בלתי צפויות ולכן דאג לתוכנית ב' ואפילו לתוכנית ג'.

השתמש בשירותי מפיק הצעת נישואין

מפיקת הצעת הנישואין תהיה החברה הכי טובה שלך. היא תעזור לך להימנע מטעויות ומחרדה שמשהו ישתבש, היא תהיה שם עבורך – הביטחון שלך שהתוכניות לאותו יום מתבצעות כמתוכנן, גם אם חברה שלך מאחרת, יש הפסקת חשמל או שכחת לקנות את הפרחים שכל כך רצית להביא לאותו אירוע. המפיקה תדאג לתמרן ולנהל את הלו"ז בהתאם על מנת שההצעה תצא לפועל כמתוכנן. בת זוגך תהיה אסירת תודה לך על שהשקעת במפיק להצעה.

רוצים לדעת יותר על הפקת הצעת נישואין? לחצו כאן!

אל תעשה

Don't!

תירגע!

ברגע שהחלטת שאתה מוכן להציע, החרדה וההתרגשות המלווים את ההצעה יופיעו. זה לא חייב להיות מושלם, יחד עם זאת, אל תיתן לעצבים הרופפים שלך להרוס את הרגע.

אל תלחיץ

בת זוגך מושלמת בעינייך ואתה להוט לתפוס אותה לתמיד?! תנוח! אתה לא תהיה מוכן להתחייבות לכל החיים עד שתתמודד עם כמה אתגרים בזוגיות, כמו גם, קבל סימנים חד משמעיים כי היא מוכנה באותה מידה להתחייב. הצעה מוקדמת מדי עלולה להפחיד אותה או לגרום לה לתת לך תשובה מביכה.

להציע ללא טבעת

בסקר שנערך לאחרונה בין 19,000 זוגות, הצעת נישואין ללא טבעת דורגה במקום הראשון כצעד שגוי הגדול ביותר! הצעה ללא טבעת מתקשרת לחוסר רצינות, זלזול וחוסר מאמץ.  ברור שהצהרת אהבתך ומחויבותך להזדקן יחד עם האחת חשובה יותר מאשר כל תכשיט ועם זאת, על פי הסקר, ההתחייבות לא תיראה 100% ללא טבעת אירוסין המראה זאת, טבעת מראה את כנות רגשותיך ושבילית זמן בתכנון הצעד הזה. אתה מעוניין להציע אך מעדיף שהיא תבחר את הטבעת בעצמה? קבל רעיונות איך להציע ללא טבעת.

הצעה בפני קהל

מובן לחלוטין שאתה רוצה להצהיר על אהבתך מול כל העולם, הרבה יותר סביר שהיא תעדיף לחוות את ההצעה כחוויה אינטימית של שניכם. בסקר שערכנו, רוב הנשים ענו כי 'הצעה מול קהל' או 'הצעה בפני חברים ובני משפחה' הייתה השגיאה הכי גדולה של בן הזוג, אם לא התאהבתם באיצטדיון ספורט, אל תחשוב על זה כמיקום אפשרי מאחר והיא לא תוכל להתענג על הרגע אם היא מרגישה כאילו היא על הבמה. לאחר שתשאל והיא ענתה בחיוב, שניכם תרצו לשהות בבועת האהבה הקטנה שלכם לזמן מה – דבר שלא ייתכן אם עמיתים, בני דודים או זרים מושלמים יקבלו את פניכם לברך אתכם.

הערה: לא כל המקומות הציבוריים הם מחוץ לתחום, 58% מהנשאלות אמרו כי מיקום הדייט הראשון הוא המקום הטוב ביותר להציע.

לשתף בתוכניות שלך

לספר על התכניות שלך להציע נישואין, לחברים ובני משפחה זו עוד טעות גדולה. גם אם מדובר באנשים שאתה יכול לסמוך עליהם, זהו מידע עסיסי מדי בשביל שיישמר בחשאיות. ככל שיש יותר אנשים שמודעים לתוכנית, כך הסיכוי שארוסתך לעתיד תעלה על התוכניות וגם אם ההפתעה לא תיהרס, היא לא תאהב את הרעיון שקרוביכם ידעו על זה לפניה.

להציע בשלוף

יש הבדל עצום בין הצעת נישואין מתוכננת ולבין הספונטנית. הצעה מתוכננת מראש מראה לבת זוגך עד כמה הרגע הזה חשוב גם לך. נכון שצריך לתכנן את ההצעה המושלמת, בין אם זה רגע אינטימי ובין אם להפעיל מערך פירוטכניקה. הצעה שיוצאת מהלב היא החלק החשוב ביותר, אבל תשומת לב לפרטים יכול להפוך את הרגע לרגשי יותר ומרשים יותר

למחזר רעיון ישן

שטיח אדום מרופט מרוב שימוש, יין זול וזיקוקים….? נו באמת?! לא נשמע שהשקעת יותר מדי מחשבה ברגע החשוב שלכם.  הצעה יצירתית, אישית ובלתי נשכחת היא אחת שבאמת צריכה לבוא מהלב. קח אותה לאתר של הפגישה הראשונה שלך, העלה רגע מיוחד יחד מן העבר או בדיחה פנימית של שניכם. שימוש בהצעה קלאסית יכול לעבוד באותה מידה, אבל תוסיף את הטאץ' האישי שלכם על זה. להתאים כל היבט לה ואל מערכת היחסים שלכם. הדאגה שלך שמשהו ישתבש בהצעה מקורית, מובנת ולגיטימית אך זו לא סיבה לברוח לרעיונות נדושים ולעוסים.

אל תסתיר את הטבעת במזון

זה ה'לא' הגדול ביותר בעיני. נכון שראית את הטכניקה הזו בסרטים בטלוויזיה, אבל בבקשה אל תיפול קורבן לרעיון הצעה זו. לא רק שכל כך דברים רבים יכולים להשתבש עם זה, אלא שזה חסר יצירתיות.

לא הכל סובב סביבך

לצערי, אני מקבלת המון סיפורים על בחור שהכין הצעה שלמה סביב מה שהוא אוהב ולא מה שהיא אוהבת/ הם אוהבים יחד. חשוב על האישיות שלה, על שפת האהבה שלה, על החלומות שלה, ספק את ההצעה לרצונה ולא את הרצונות שלך. אל תחשוש לצאת מחוץ לאזור הנוחות שלך … רק קצת.

אל תשחק אותה

כשאתה מתחיל להתנהג בצורה עצבנית ומתוחה לידה, זה הזמן לקבל עזרה. אתה שומר סוד ממי שאתה רגיל לספר לה בערך הכל ולכן מומלץ להתייעץ עם מישהו שיכול לשמש כקול ההיגיון עבורך באותה תקופה בכדי לא להרוס את התכנונים שלך. נשים רבות הבינו שההצעה קרבה ובאה רק על פי בן זוגן שהתחיל להתנהג מוזר.

טבעת באוכל, הכי אל תעשה!